تبلیغات
مطالب اینترنتی - آموزش طراحی جعبه با دستگاه برش لیزری به روش ساده

آموزش طراحی جعبه با دستگاه برش لیزری به روش ساده

نویسنده : نویسنده دوشنبه 13 آذر 1396 05:44 ق.ظ  •   


اگر نیاز به یک جعبه با ابعاد و ویژگی های به خصوص دارید، دستگاه برش لیزری بهترین انتخاب است. اما برای ساخت جعبه با دستگاه برش لیزری، ابتدا باید طراحی جعبه را بلد باشید. طراحی جعبه معمولاً با نرم افزارهای گرافیک برداری انجام می شود که کار با آنها برای مبتدیان بسیار سخت است. با ساختنی همراه باشید تا یک راه ساده برای طراحی جعبه مخصوص ساخت با دستگاه برش لیزری را یاد بگیرید.

آموزش طراحی جعبه برای دستگاه برش لیزری

آموزش طراحی جعبه برای دستگاه برش لیزری

در این پست برای طراحی جعبه از ابزار Boxes.py استفاده می کنیم که نقشه های آماده دارد و کار را بسیار ساده می کند. با این ابزار می توانید انواع جعبه مناسب برای ساخت با دستگاه برش لیزری را به ساده ترین روش ممکن طراحی کنید.

گام اول: معرفی Boxes.py

ابزار طراحی جعبه Boxes.py

ابزار طراحی جعبه Boxes.py

در طول این پروژه از قابلیت های صفحه Boxes.py استفاده می کنیم که به زبان پایتون نوشته شده و شامل نقشه های انواع جعبه است. ضمن اینکه Boxes.py یک ابزار متن باز است و شما می توانید با دانلود کدهای اصلی، اصلاحات دلخواه تان را روی آن پیاده کنید.

گام دوم: طراحی کلی جعبه

امکانات شخصی سازی جعبه با این ابزار تقریباً بی شمار است اما در ادامه به کاربردی ترین امکانات اشاره می کنیم. کارتان را از منوی Universal Box شروع کنید. در این بخش می توانید انواع لبه های بالایی و پایینی را انتخاب کنید و جعبه های مختلفی بسازید.

بهتر است طراحی جعبه را از مشخص کردن ابعاد شروع کنید. ابعاد جعبه بر اساس کاربرد جعبه، ابعاد و ضخامت چوب و اندازه دستگاه برش لیزری مشخص می شود. در این ابزار X عرض، Y طول و Z ارتفاع است و هر سه بعد با واحد میلیمتر محاسبه می شوند. اگر یک بعد جعبه خیلی کوچک و ضخامت کم باشد، باید ابعاد اتصالات انگشتی را کاهش بدهید. اگر هم جعبه بزرگ و ضخیم باشد، باید ابعاد اتصالات انگشتی را افزایش بدهید.

به خاطر داشته باشید باید ضخامت را با ابزارهای دقیق اندازه بگیرید و اتصالات را روی قطعات کوچک آزمایش کنید تا مطمئن شوید خوب به یکدیگر چفت می شوند. اتصالات این نوع جعبه ها طوری است که اجزا بدون چسب بهم وصل می شوند. می توانید با یک چکش کوچک اتصالات را کاملاً محکم کنید. پارامتر burn که ضخامت پرتوی لیزر را مشخص می کند، امکان تنظیم میزان سفتی اتصالات را به شما می دهد. اندازه استاندارد این پارامتر ۰٫۱ میلیمتر است.

در این آموزش از تخته چندلای ۳ و ۴ میلیمتری برای ساخت جعبه ها استفاده شده اما شما می توانید از تخته های ۸ تا ۱۰ میلیمتری هم استفاده کنید. دستگاه برش لیزری ۸۰ وات هم قابلیت برش تمام این تخته ها را دارد.

در ساختنی بخوانید : با پرینتر سه بعدی و دستگاه برش لیزری ساعت رومیزی چراغ دار بسازید

گام سوم: لبه پایینی

مرحله بعد انتخاب نوع لبه پایینی است. در تصویر اول می توانید تفاوت بین سه نوع اتصال را ببینید. لبه های Edge و Stackable نسبت به Finger Joint (اتصال انگشتی) مقاوم تر هستند اما نوع آخر این قابلیت را دارد که از لبه های دیگر هم یک شکل دیده بشود. بنابراین اگر جعبه را به عنوان قاب طراحی می کنید، این نوع لبه بیشتر به کارتان می آید.

اگر لبه Stackable را انتخاب کنید و برخی از پارامترها را تغییر بدهید، یک کفی شیک با چهار پایه کوچک و مقاومت بهتر خواهید داشت.

گام چهارم: لبه بالایی

اگر می خواهید چند جعبه را به صورت همزمان ببرید، حتماً لبه بالایی را از نوع Stackable انتخاب کنید. سایز گزینه ها هم بسیار جالب هستند؛ لبه های Click on و Edge for slide on lid برای جعبه های پلکسی گلاس بهتر هستند اما می توانید آنها را روی تخته چندلای باکیفیت هم امتحان کنید.

در تصویر دوم یک راهکار جالب برای ساخت لولا نمایش داده شده است. یک واشر کوچک به همراه سوراخ مستطیلی در قسمتی که لولای در جعبه وصل می شود. واشر به درستی در جایگاه خودش می چرخد و لولا هم حرکت بسیار دقیقی دارد. توصیه ما این است که خطوطی که جایگاه واشر را به فضای خارجی تخته وصل می کنند را حذف کنید و رنگ سوم را برای مشخص کردن دستورات برش اضافه کنید (ابتدا سوراخ های داخلی را ببرید تا بعد از برش قطعات از هم جدا نشوند).

گام پنجم: لبه بالایی

Cabinet hinges یا لولاهای کابینت بسیار زیبا و کارآمد هستند. در کنار سایر تنظیمات می توانید تعداد لولاها در هر طرف را مشخص کنید. چهار یا پنج لولا بهترین انتخاب است چون سه لولا فضای خالی زیادی باقی می گذارد.

می توانید یک در اضافی به بالای جعبه اضافه کنید. مقدار استاندارد none است اما اگر flat را انتخاب کنید، یک طرف صاف دیگر برای چسباندن بالای جعبه خواهید داشت. اگر chest را انتخاب کنید، نرم افزار یک کاور گرد زیبا برای بالای جعبه طراحی می کند. در گام بعدی نحوه طراحی این کاور را می خوانید.

گام ششم: جعبه های خمیده و لبه گرد

اگرچه قابلیت Flexدر منوی Universal Box برای ایجاد کاور لبه گرد تعبیه شده اما می توانید از آن روی لبه ها و به عنوان لولای در استفاده کنید. Flex راهکار خلاقانه ای برای ایجاد سطوح منحنی با تخته چندلا و سایز متریال هاست.

در ساختنی بخوانید : با پرینتر سه بعدی موتور هوای تک سیلندر بسازید

جعبه لبه گرد در واقع یک جعبه مستطیلی (برای مثال) است که لبه های افقی آن گرد شده اند. در حین طراحی جعبه می توانید شعاع گوشه ها و سایر پارامترهای اتصالات را مشخص کنید. بالای جعبه را هم می توانید با یک درب ببندید (به ویژه اگر جعبه را برای مدار می سازید و می خواهید در جعبه چند سوراخ داشته باشد) یا به شکل یک سوراخ باز بگذارید.

Flexbox و Flexbox2 دو نوع از جعبه های جالب این ابزار هستند که در آنها از یک سطح منحنی ساخته می شود. در Flexbox کف جعبه هم منحنی است و شما می توانید پارامترها را متناسب با شکلی که در نظر دارید و جنس و ضخامت جعبه، تغییر بدهید. معمولاً تنظیمات پیش فرض بسیار مناسب هستند و نیاز به تغییر چندانی ندارند. نکته عجیب این است که این جعبه طوری طراحی شده که اگر قسمت گیره ای رو به بالا باشد پارامتر Y ارتفاع ، H طول و X عرض جعبه را مشخص می کند.

گام هفتم: بخش Typetray

یکی از بخش های کاربردی این ابزار طراحی جعبه بخشی است که به صورت خودکار Type-tray با ابعاد مختلف می سازد. به نظر می رسد اگر ردیف های نامتقارن تعریف کنید، سیستم به مشکل می خورد اما نتیجه طراحی با ردیف های متقارن بی نظیر خواهد بود.

گام هشتم: طرح ها را آماده کنید

حالا در مرورگر یک تصویر دارید که طح کامل جعبه است. این تصویر یک فایل SVG است که می توانید آن را مستقیماً روی کامپیوتر ذخیره کنید. کافی است روی تصویر راست کلیک کنید و گزینه save image as را بزنید. این نوع فایل یک تصویر برداری است؛ یعنی خطوط به جای پیکسل با مختصات ساخته شده اند. برای استفاده از این فایل در دستگاه برش لیزری باید آن را به فایل DXF تبدیل کنید.

گام نهم: طرح ها را به DXF تبدیل کنید

برای تبدیل فایل های برداری به DXF – فرمت مورد پذیرش نرم افزار برش لیزری – از نرم افزار Adobe Illustrator استفاده می کنیم. البته ابزارهای دیگری مثل Inkscape و سرویس های آنلاین هم همین کار را می کنند.

برای تغییر فرمت کافی است فایل svg را داخل فضای Illustrator بکشید، مطمئن شوید طرح ها وسط صفحه قرار دارند و چیز دیگری در صفحه وجود ندارد. اگر فقط فضای سفید را می بینید، بزرگنمایی را کم کنید تا طرح ها دیده بشوند. اگر هر چیز دیگری به طرح اضافه شده – مثلاً اعداد – روی آنها دوبار کلیک کنید، یکبار دیگر کلیک کنید تا شی انتخاب بشود و سپس آن را پاک کنید. حالا فقط باید طرح ها را روی صفحه ببینید. آنها را انتخاب کنید و وسط صفحه بکشید، زوم کنید (ctrl+0) و حالا باید طرح ها را شبیه تصویر ببینید.

در ساختنی بخوانید : با برد آردوینو جعبه جواهرات آلارم دار بسازید [Arduino]

به File -> Export بروید، dxf را انتخاب کنید و فایل را ذخیره کنید. گزینه ها را مطابق اسکرین شات بالا تنظیم کنید (حتماً باید ۱mm = 1 unit باشد).

حالا یک فایل dxf دارید که می توانید آن را در نرم افزار Autocad (یا نرم افزارهای مشابه) باز کنید، ابعادش را چک کنید و اجزای طرح را متناسب با ابعاد و شکل تخته چندلا مرتب کنید. همچنین می توانید اجزای خاص جعبه را مطابق نیازتان تنظیم کنید.

گام دهم: اجزای جعبه را ببرید

تنظیمات دستگاه برش لیزری بسته به جنس و طراحی جعبه تغییر می کند. اگر با تنظیمات و پارامترهای دستگاه برش لیزری آشنایی کافی ندارید، از یک حرفه ای کمک بگیرید. همچنین می توانید برش اجزای جعبه را به شرکت هایی که خدمات برش لیزری ارائه می دهند، بسپارید.

گام یازدهم: جعبه ها را مونتاژ کنید

بعد از طراحی جعبه و بریدن اجزا به قسمت جالب کار یعنی مونتاژ می رسیم. چون طراحی جعبه را خودتان انجام داده اید، پیدا کردن ترتیب چینش اجزا کار سختی نخواهد بود. اجزای همجوار را کنار هم بچینید و مونتاژ را شروع کنید. ابتدا اتصالات را با دست ایجاد کنید و وقتی مطمئن شدید اشکالی وجود ندارد، آنها را با چکش سفت کنید. اگر پارامترهای ضخامت و burn را درست انتخاب کرده باشید، نیازی به چسب نخواهید داشت.

در گام های بعدی انواع طراحی جعبه با این ابزار را می بینید. این تصاویر شما را در پیدا کردن جعبه مورد نظرتان کمک خواهد کرد.

گام دوازدهم: جعبه Integrated Hinge

گام سیزدهم: جعبه Double Door

این یک جعبه کلی با لبه بالایی از نوع straight edge with hinge eye است.

گام چهاردهم: FlexBox2

این نمونه یک جعبه FlexBox2 با دیواره های باریک است.

گام پانزدهم: RoundedBox

گام شانزدهم: HingeBox

گام هفدهم: FlexBox3

طراحی جعبه را به ساده ترین تجربه کنید

حالا شما هم می توانید بدون هیچ مهارت خاصی، یک جعبه متناسب با نیازهایتان طراحی کنید. ابزار Boxes.py امکان طراحی جعبه های مخصوص برای انواع پروژه های ساختنی را با کمترین هزینه ممکن فراهم می کند.

منبع

خلاصه مطلب

آموزش طراحی جعبه با دستگاه برش لیزری به روش ساده

عنوان مطلب

آموزش طراحی جعبه با دستگاه برش لیزری به روش ساده

توضیح کوتاه

به ساده ترین روش یک جعبه با شکل و ابعاد دلخواه تان بسازید.

نویسنده

عاطفه اسدزاده

ساختنی

بیشتر بخوانید:

[ad_2]

لینک منبع

مطلب آموزش طراحی جعبه با دستگاه برش لیزری به روش ساده در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :آموزش طراحی جعبه با دستگاه برش لیزری به روش ساده
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%ac%d8%b9%d8%a8%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%b4-%d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1%db%8c-%d8%a8%d9%87/

آخرین ویرایش: - -

سه شنبه 15 اسفند 1396 09:27 ب.ظ
مقوله های کیفیت کلید برای تمرکز برای بازدید کنندگان است
برای رفتن به دیدن صفحه وب، این چیزی است که این صفحه وب ارائه می دهد.
شنبه 5 اسفند 1396 09:40 ب.ظ
من این پسر وب سایت توسط پسر عموی من توصیه شد. من مطمئن نیستم که این پست توسط او نوشته شده است
همانطور که هیچکس نمیداند در مورد مشکل من دقیق است.
تو فوق العاده ای! با تشکر!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر